IMPLANTY ZĘBÓW WARSZAWA

Odzyskaj pełny uśmiech dzięki odbudowie zębów na implantach

Jeżeli zmagasz się z brakami w uzębieniu, szukasz odpowiedniej i trwałej metody ich uzupełnienia, to nasz adres jest tym właściwym.

Ząb stały, raz utracony już niestety nie odrośnie. Ale mamy dobrą informację – można go odbudować na tytanowym implancie.

Brak jednego lub kilku zębów może powodować dyskomfort psychiczny i wycofanie się z życia towarzyskiego, ale również niesie ze sobą konsekwencje dla zdrowia. W naszym Centrum Implantologii rozwiązujemy te problemy. Od lat stosujemy z powodzeniem leczenie implantologiczne w różnych przypadkach, tych prostszych i tych bardziej skomplikowanych.

Obecnie implanty większości systemów są doskonale dopracowane pod względem kompatybilności z żywą tkanką, dlatego - przy prawidłowej technice chirurgicznej – wprowadzenie ich do kości jest zabiegiem zupełnie bezpiecznym dla Pacjenta. Bardzo ważne jest jednak dokładne badanie wstępne Pacjenta, przygotowanie go do zabiegu i oczywiście umiejętności oraz doświadczenie zespołu chirurgicznego – to wszystko możecie znaleźć w naszym centrum implantologicznym w Warszawie. Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie wszczepiania implantów, nawet w ekstremalnie trudnych warunkach kostnych. Wtedy korzystamy z różnorodnych technik, m.in. z tzw. „sterowanej regeneracji tkanek” i systemów protezowania. W przypadku integracji implantów z kością proponujemy Państwu mosty i protezy tymczasowe, oparte na własnych zębach lub na implantach tymczasowych.

Po wielu latach obserwacji naszych Pacjentów jesteśmy przekonani, że implanty zębowe to metoda rekonstrukcji uzębienia, która daje największe poczucie komfortu i prawdziwą satysfakcję z estetyki naszego uśmiechu. Dzięki implantologii stomatologicznej Pacjent ma alternatywę w wyborze metody rekonstrukcji uzębienia. Dzięki implantom nasi Pacjenci mogą sobie pozwolić na pełny, niczym nieskrępowany uśmiech - to największa zaleta tej dziedziny protetyki.

Za pomocą implantów stomatologicznych możemy odbudować pojedyncze ubytki, ubytki wielozębowe, ale również bezzębie. W naszej placówce w Warszawie mamy do dyspozycji Pacjenta pełną diagnostykę RTG i leczenie implantologiczne.

Nasza klinika w Warszawie oferuje tylko i wyłącznie sprawdzone systemy implantologiczne:

 • implanty systemu Bränemark
 • implanty systemu Mozo-Grau
 • implanty firmy      3i
 • implanty firmy      Straumann
 • implanty firmy      Astra Tech (Dentsply)

Oprócz implantów protetycznych wszczepiamy także mikroimplanty ortodontyczne, które wspomagają leczenie ortodontyczne aparatem stałym - skracają jego czas i poprawiają efekty.

Czym jest implant?

Implant jest odpowiednikiem korzenia (jest to w rzeczywistości mała śruba wykonana z tytanu), a więc stanowi solidną podstawę dla sztucznego zęba.

Tytan jest metalem niewywołującym alergii, ponieważ jest to materiał całkowicie biozgodny. Znaczy to, że organizm uznaje go za swoją integralną część.

Dzięki współczesnym implantom utrata zęba nie jest już procesem nieodwracalnym. Osadza się je w kości żuchwy lub szczęki, stanowią one filar dla odbudowy protetycznej takiej jak korona, most lub proteza. Implant zębowy to unikalne rozwiązanie w praktyce stomatologicznej, które zamiast maskować jedynie ubytek zęba, w pełni zastępuje i rekompensuje (w kontekście funkcjonalnym i estetycznym) normalny ząb. Istota implantologii polega na precyzyjnej rekonstrukcji linii zębów za pomocą nowoczesnych implantów zębowych i jest ona współcześnie najlepszą receptą dla tych, którzy stracili swoje własne zęby podczas urazów, wypadków czy też chorób zębów.

Dzięki implantom lekarz może:

 • uzupełniać pojedyncze lub większe ubytki zębowe
 • stosować mosty w przypadku braku kilku zębów

Wskazania do leczenia implantologicznego:

 • Brak pojedynczego zęba
 • Brak kilku zębów
 • Bezzębie szczęki lub żuchwy
 • Nietolerancja tradycyjnych, wyjmowanych protez
Implanty zębów - krok po kroku

Etap pierwszy:

 • wizyta konsultacyjna u lekarza specjalisty
 • badanie stomatologiczne - diagnostyka sytuacji (pantomogram, tomografia)
 • analiza zdjęć RTG  (na ich podstawie ocenia się czy kość spełnia wszystkie kryteria do przeprowadzenia zabiegu implantacji)
 • rozmowy z Pacjentem i rozpoznanie jego indywidualnych potrzeb

Na podstawie diagnostyki możemy zakwalifikować Pacjenta do leczenia implantologicznego. Ustalamy również indywidualny plan i harmonogram leczenia.

Czasami, aby prawidłowo wszczepić implant potrzebne są wspomagające zabiegi, które podwyższają jakość i ilość kości. Są wśród nich:

 • podniesienie zatoki szczękowej
 • przeszczepy kostne
 • sterowana regeneracja kości z użyciem materiałów kościotwórczych

Etap drugi:  

Część chirurgiczna - wszczepienie implantu - przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym (zabieg jest całkowicie bezbolesny). Polega na wprowadzeniu implantu w taki sposób, aby kość odbudowała się szczelnie wokół niego. Proces ten nazywa się „osteointegracją” i pozwala na stabilne oraz mocne utrzymanie nowego zęba.

Etap trzeci:

Proces wygajania (osteointegracja) - trwa od 4 do 6 miesięcy (w zależności od stanu i jakości tkanki kostnej) - w tym czasie zachodzi proces zrośnięcia się wszczepionego implantu z kością. Okres gojenia zależy od indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

Etap czwarty:

Odsłonięcie implantu, tzw. abutment (śruba gojąca).

Po ok. 4-6 miesiącach od zabiegu przystępujemy do trzeciego etapu, czyli odsłonięcia powierzchni nośnej wszczepu. Odsłonięcie implantów i założenie śrub gojących odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Dzięki śrubie gojącej dziąsło wokół przyszłej korony jest kształtowane tak, aby wyglądało naturalnie wokół przyszłej korony.

Etap piąty:

Skan pod koronę na implancie - umożliwia uzyskanie wiernej kopii sytuacji klinicznej. Na podstawie skanu technik wykonuje dopasowaną, szczelną i estetyczną koronę.

Etap szósty:

Oddanie korony na implancie - po ok. 10 dniach roboczych możemy zobaczyć końcowy efekt pracy protetycznej. Lekarz mocuje koronę na implancie.

Etap siódmy: 

Wizyty kontrolne - w trakcie całego procesu leczenia implantologicznego konieczne są regularne wizyty stomatologiczne według harmonogramu ustalanego przez lekarza prowadzącego. Plan wizyt kontrolnych ustalany jest dla każdego Pacjenta indywidualnie w zależności od uwarunkowań danego przypadku.

Wskazania po zabiegu wszczepienia implantów:

 • nie palić i nie spożywać alkoholu;
 • nie podejmować wysiłku fizycznego;
 • jeść i pić dopiero po upływie miejscowego znieczulenia;
 • nie dotykać okolic implantu palcami ani językiem;
 • nie gryźć w okolicach implantu;
 • w okolicy miejsca zabiegu może wystąpić obrzęk, który po paru dniach zniknie, złagodzenie tych objawów można uzyskać stosując zimne okłady;
 • zęby powinny być szczotkowane dokładnie, ale delikatnie i ostrożnie.
Cennik implantologiczny:

Implant - 2000 - 3000 zł

Abutment (śruba gojąca) - 300 zł

Korona na implancie - od 1500 - 3000 zł