Invisalign - niewidoczny aparat, który możesz zdjąć w każdej chwili

Lunch, spotkanie biznesowe, wystąpienie? Wybierz wygodny aparat Invisalign

Invisalign to metoda korygowania wad zgryzu, oparta na innowacyjnych, amerykańskich technologiach.  Dlaczego innowacyjna? Metoda prostowania zębów za pomocą systemu Invisalign różni się od tych tradycyjnych. Składają się na nią praktyczne nakładki, które nosimy w ciągu dnia na zębach, jednak nie posiadają one drutów i klamer jak standardowe aparaty ortodontyczne. Nakładki są przezroczyste, idealnie wymierzone pod nasze zęby, wymieniane są mniej więcej co 2 tygodnie w miarę przesuwania się zębów, które milimetr po milimetrze układają się w idealnie prosty łuk.  Z tej metody korzysta już 3 mln na całym świecie i wciąż ich przybywa. Jakie są zalety aparatu Invisalign?

Estetyka

W przeciwieństwie do aparatów posiadających metalowe druty i zamki, nakładki Invisalign są przezroczyste, a więc praktycznie niewidoczne dla otoczenia, wykonane są z wytrzymałego, termoplastycznego silikonu. W miarę leczenia co ok. 2 tygodnie wymieniamy nakładki na nowe, co pozwala zachować estetyczny ich wygląd i higienę.

Precyzja

Dzięki zastosowaniu technologii 3D możliwe jest pełne spersonalizowanie leczenia pod potrzeby konkretnego pacjenta. Unikalne oprogramowanie ClinCheck® pozwala na podgląd poszczególnych etapów terapii na samym jej początku jak i w trakcie, dzięki czemu pacjent wie jakich efektów może się spodziewać. Dokładność systemu Invisalign co do 10 mikrometrów umożliwia terapię najbardziej precyzyjną: każda nakładka wywiera nacisk zarówno w konkretnych miejscach, jak i poprzez idealnie wymierzony okres czasu. Nic nie dzieje się tu przez przypadek – lekarz nadzoruje każdy etap leczenia, co pozwala na najbardziej satysfakcjonujący efekt.

Wygoda

Nakładki należy nosić przez 20-22 h dziennie, ale można je zdjąć na czas mycia zębów i jedzenia posiłków, co nie jest możliwe przy aparatach stałych, które wymagają dokładnego czyszczenia. W pilnych sytuacjach np. podczas biznesowego spotkania czy ważnej uroczystości także możemy zdjąć nakładki i cieszyć się nieskrępowanym niczym uśmiechem. Decydując się na tą metodę oszczędzamy także czas, który spędzamy w fotelu, wizyty są krótsze, gdyż zamiast dopasowywania drutów jak to ma miejsce w stałym aparacie – dostajemy gotowy do założenia, kolejny komplet alignerów Invisalign. Unikamy również podrażnień dziąseł i błon śluzowych, które zdarzają się czasami przy noszeniu stałych aparatów.

Ile należy nosić system Invisalign?

Leczenie trwa tyle co standardowymi aparatami czyli średnio od 9 do 18 miesięcy, w zależności od rodzaju wady zgryzu. O dokładnym czasie leczenia poinformuje nas ortodonta podczas konsultacji.

Metodą Invisalign  bez problemu wyrównamy nasze zęby, m.in. wyeliminujemy przodozgryz i szpary między zębami. O tym czy leczenie tym systemem jest odpowiednie dla Ciebie, zdecyduje stomatolog.