Protetyka komputerowa CEREC

Stomatologia cyfrowa aktualnie to według ekspertów najdynamiczniej rozwijający się dział stomatologii, determinujący codzienną praktykę wielu gabinetów dentystycznych. My także stosujemy te narzędzia.

Techniki cyfrowe wykorzystywane w tej dziedzinie medycyny powodują, że Pacjenci są leczeni szybciej i wygodniej, co przekłada się na ogólną jakość usług stomatologicznych.

Absolutnie powtarzalna precyzja, trwałość i nowoczesny design, a jednocześnie szybkość wykonania usługi były dotychczas niemal niemożliwe do osiągnięcia. Wraz z postępem technologicznym w branży stomatologicznej rośnie więc zadowolenie Pacjentów, a także samych stomatologów, których praca zyskuje nowy wymiar. CEREC to jedyny, kompletny system spełniający już dziś wszystkie te warunki.

Co umożliwia CEREC?

Dzięki systemowi CEREC możemy porzucić konwencjonalne rozwiązania na rzecz technologii CAD/CAM. CEREC umożliwia wykonanie wysokiej jakości, bardzo estetycznych prac pełnoceramicznych takich jak: korony, mosty, inlaye, licówki, a także prace na implantach. Na system ten składają się między innymi: skaner wewnątrzustny, komputer z konsolą do projektowania uzupełnień, obrabiarka CEREC in LAB oraz piece do wypalania ceramiki. Dotychczas wykonywane odlewy i wyciski zębów przechodzą do lamusa, a wszystko dzięki tej nowoczesnej technologii. Umożliwia ona dentyście wykonanie wysoce precyzyjnej pracy protetycznej na miejscu i podczas jednej wizyty - bez potrzeby pobierania wycisku. Leczenie przebiega sprawniej i szybciej.

Taka technologia minimalizuje błędy jakie mogą pojawić się na etapie wycisków czy odlewania modeli oraz skraca czas oczekiwania na końcowy efekt pracy. Wykonanie korony czy mostu porcelanowego wiązały się dotychczas z pobieraniem wycisku i żmudnym procesem przymiarek (sprawdzenie pracy technika i ewentualne modyfikacje). Teraz procedura może zająć od jednej do kilku godzin. Jaka to oszczędność czasu dla samego Pacjenta!